Кіровоградщина серед найкращих щодо передачі землі територіальним громадам
Середа, 13 січня 2021Станом на кінець 2020 року, Держгеокадастр, як і було обіцяно, передав із державної власності у комунальну власність 1 251 територіальної громади понад 2 млн га земель сільськогосподарського призначення.
Передача земель здійснювалася на виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 р. № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» у межах реалізації земельної реформи Президента України Володимира Зеленського в частині земельної децентралізації.
У чотирьох областях України, які є лідерами із передачі, громади вже отримали у своє користування близько 140 і навіть 170 тисяч гектарів земель:
- Одеська – 171,29 тис. га;
- Вінницька – 168, 69 тис. га;
- Херсонська – 140,16 тис. га;
- Кіровоградська – 138,5 тис. га.
Водночас на сьогодні ще не всі територіальні громади отримали від Держгеокадастру землі у комунальну власність, оскільки у частини з них ще не проведено першу сесію з причин перевиборів голів, судових справ тощо. Такі громади отримають ділянки сільськогосподарського призначення у наступному 2021 році, коли зникнуть зазначені перепони.
Завдяки земельній децентралізації місцеве самоврядування в Україні стане справді сильним, адже це для них нові можливості та водночас серйозна відповідальність. Відновлюємо справедливість. Повертаємо землю народу України.
Змінено порядок надання житлових субсидій
Середа, 13 січня 2021Постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1282 «Про внесення змін до деяких постанов» змінено порядок надання населенню житлових субсидій. Зазначена постанова набрала чинності 22 грудня 2020 року.
Зміни стосуються умов призначення житлової субсидії у випадку, коли загальна площа житлового приміщення перевищує встановлені постановою норми. Якщо раніше субсидія не призначалась у разі, коли опалювальна площа перевищувала 120 кв. метрів для квартир та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків, то відтепер для визначення права враховується загальна площа житла – не більше 130 кв. метрів для квартир та 230 кв. метрів для індивідуальних будинків.
Внесеними змінами також надана можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Крім того, надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло (земельну ділянку) протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування чи отримання майна у дарунок.
Особи, які (за яких) не сплатили єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і відповідно до законодавства звільнені від його сплати також мають право на отримання житлової субсидії на загальних підставах.
Звертаємо увагу! Внесені зміни застосовуються при визначенні права на призначення житлової субсидії за новими зверненнями.
Для сімей, які отримують субсидію в опалювальний період 2020/2021 року нові умови будуть застосовуватись при визначенні права на наступний період з 1 травня 2021 року.
Сім'ям, яким не було призначено житлову субсидію у зв'язку з успадкуванням майна, відсутністю сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, але вони відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у складі домогосподарства яких є особи, які офіційно працюють за кордоном в країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, необхідно подати відповідну заяву та декларацію.
Подати заяву на призначення субсидії в електронному вигляді можливо через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за цим посиланням https://subsidii.mlsp.gov.ua/.
З 1 січня 2021 року з питань подання заяв з необхідними документами про призначення та надання житлових субсидій необхідно звертатись до:
- відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеної посадової особи виконавчого органу сільської, селищної ради;
- уповноважених осіб старостинських округів;
- посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі створення).
Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг "Портал Дія" - за наявності технічної можливості).
Асоціація благодійників України оголошує активну фазу Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2020». Прийом заявок триватиме до 1 березня.
Понеділок, 11 січня 2021У конкурсі братимуть участь благодійники та волонтери, які надавали благодійну допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2020 року; благодійні проєкти (ініціативи), реалізація яких (повністю або окремого етапу) була здійснена у зазначений період; суспільні інституції, які у цей період провадили діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку благодійності в Україні, благоотримувачі, представники медіа. Кількість поданих заявок від однієї організації/фахівця є необмеженою.
Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, набувачі благодійної допомоги та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства, зацікавлені у розвитку та популяризації благодійних ініціатив.
Цього року оргкомітет конкурсу визначив 25 конкурсних номінацій, за якими проводитиметься відбір. Заповнюючи заявку необхідно обрати одну, або декілька номінацій, під які підпадає діяльність організації чи проєкт.
Основні колективні номінації:
1. Благодійність великого бізнесу.
2. Благодійність середнього та малого бізнесу.
3. Корпоративна благодійність.
4. Колективне волонтерство.
5. Всеукраїнська благодійність.
6. Регіональна благодійність.
7. Місцева благодійність.
8. Благодійність в охороні здоров’я.
9. Благодійність в освіті та науці.
10. Благодійність в культурі та мистецтві.
11. Благодійність в соціальній сфері.
12. Благодійність в сфері екології та охорони довкілля.
13. Благодійність в захисті України.
14. Благодійність неурядового сектору.
15. «Добро починається з тебе».
16. Молодіжні благодійні ініціативи.
17. Благодійна акція року.
18. «Платформа добра».
19. «Інновації в благодійності».
Індивідуальні номінації:
20. Благодійник року.
21. Волонтер року.
22. Менеджер року у сфері доброчинності.
Спеціальні номінації:
23. Народний благодійник.
24. Медіа і благодійність.
25. Допомога з-за кордону.
У кожній із вищезазначених номінаціях визначатиметься по три лауреати конкурсу, переможеця оголосять на офіційній урочистій церемонії нагородження, яка будепроведена навесні 2021 року у Києві. Відзнака переможця Національного конкурсу «Благодійна Україна» – унікальна бурштинова статуетка «Ангел добра». Лауреати, які посядуть друге та третє місце нагороджуються спеціальними дипломами.
У рамках Всеукраїнського конкурсу також проходять і регіональні етапи конкурсу. Регіональні конкурси «Благодійна Україна – 2020» стартують у Львівській, Одеській, Хмельницькій, Житомирській, Херсонській, Київській, Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Харківській, Миколаївській областях.
Детальніша інформація щодо Конкурсу за телефоном: 067-164-04-11 (в робочі дні та години), e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ; офіційні сайти конкурсу: http://blagoukraine.org/, http://vboabu.org.ua/. Facebook: BlagodijnaUkraina.
Довідково:
Національний конкурс «Благодійна Україна» – щорічний Всеукраїнський конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.
Це єдиний діючий загальнонаціональний проєкт із відзначення благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільстві, який розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі конкурсу «Благодійна Україна» – проводиться з 2012 року. За підсумками конкурсу кращих благодійників, волонтерів та меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою – бурштиновим «Ангелом добра». За роки проведення Конкурс став знаковою подією у суспільному житті нашої країни. Гасло Конкурсу: «Подякуй своєму благодійнику!»
Для сплати збору до Пенсійного фонду – нові рахунки!
Середа, 06 січня 2021Купівля нерухомості чи автомобіля – завжди очікувана, приємна та хвилююча подія. І тут головне – нічого не забути! Наприклад, при оформленні покупки до Пенсійного фонду України необхідно сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Увага! З 1 січня 2021 року почали діяти нові рахунки для обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів та зарахування коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).
Рахунки обліку надходжень щодо збору під час набуття права власності на легкові автомобілі (ККДБ 24140300) за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/.../419968-rahunky-obliku...
Рахунки обліку надходжень щодо збору з операцій придбавання (купівлі-продажу) нерухомого майна (ККДБ 24140500) за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/.../419973-rahunky-obliku.../
(Нові рахунки запроваджено в зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої населених пунктів України згідно постанови ВРУ від 17.07.2020 № 807-ІХ “Про утворення та ліквідацію районів”, та до ст.4 ЗУ від 08.07.2010 № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (зі змінами та доповненнями)).
5 січня розпочнеться реєстрація на пробне ЗНО-2021
Понеділок, 04 січня 2021Про це повідомила заступниця директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко.
«Реєстрація на пробне ЗНО-2021 триватиме з 5 до 19 січня включно. У зв’язку з епідситуацією, у цьому році кожен учасник зможе обрати тільки один предмет для проходження пробного ЗНО», - зазначила посадовиця.
Вона додала, що тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудеться 10 квітня 2021 року.
Зареєструватися для участі в пробному ЗНО можна на сайті Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Вартість пробного ЗНО становитиме 225 грн.
Цього року серед додаткових можливостей є те, учасники пробного ЗНО зможуть завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, а також пройти тестування вдома, після чого внести відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів.
У першу чергу від коронавірусу вакцинуватимуть медиків, військових, поліцію та вчителів
Понеділок, 04 січня 2021Міністерство охорони здоров’я визначило перелік осіб, яких першочергово вакцинуватимуть від коронавірусу. Про це з посиланням на дорожню карту з імунопрофілактики населення від COVID-19 повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко.
«Визначення груп населення, які першочергово проходитимуть імунізацію, ґрунтується на критеріях і факторах ризику. Додатковим пріоритетом в отриманні щеплення буде вважатися також старший вік людини – 60+. Але цей показник може змінитися, залежно від остаточної інформації про безпеку, ефективність та переносимість вакцин у людей старшого віку», – зауважив посадовець.
Отже, згідно з попередніми цільовими показниками проведення імунізації населення від коронавірусу, рекомендованими до проведення щеплень є:
1) медичні працівники;
2) військовослужбовці;
3) працівники соціальної сфери;
4) особи, які проживають у закладах із надання довгострокового догляду та персонал;
5) люди похилого віку (60 років і старше);
6) працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, поліцію, Нацгвардію, СБУ, МВС;
7) вчителі та інші працівники сфери освіти;
8) особи, які перебувають у місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах і працівники;
9) дорослі (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями;
10) інші категорії населення та професійні групи, які знаходяться у групі ризику, включаючи громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.
Як уже повідомлялося, раніше МОЗ уклало договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії «Сіновак» (Sinovac Biotech, Китай). Втім, як зазначають у відомстві, це не єдина вакцина, яка буде закуповуватися державою.
Нагадаємо, основним провайдером вакцинації на Кіровоградщині буде регіональний Центр громадського здоров’я.
Спорт
Агропромисловий комплекс
Економіка
Житлово-комунальне господарство
Освіта
Охорона здоров'я
23.04.2019
Імунопрофілактика - має знати кожен!
01.03.2019
Збережемо зір разом
01.03.2019
Що потрібно знати про глаукому
Пенсійне забезпечення
22.01.2021
ЄСВ – не податок, це страховий внесок!
24.11.2020
Хто піде на пенсію в 2021 році?
Соціальний захист
Помилка: не указаны статьи !