«Чорнобильці» у березні отримають збільшені пенсійні виплати
Вівторок, 02 березня 2021У березні 2021 року 607 «чорнобильців» Кіровоградщини одержать не тільки проіндексовану пенсію за березень, а й доплату за січень-лютий 2021 року. Середній розмір підвищення становить 859,71 грн.
Перерахунок проведено з 1 січня
Пунктом 9-1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Постанова № 1210) визначено, що у разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок пенсій, зокрема, військовозобов'язаним, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.
Виплати «чорнобильці» отримають у березні
Виникає резонне запитання: чому ж «чорнобильці» не отримали у січні збільшені виплати? Тому що дані про середню заробітну плату за 2020 рік надійшли лише у лютому 2021 року – саме за цими даними і було проведено перерахунок. Тож доплату за січень-лютий «чорнобильці» отримають разом із перерахованою пенсією за березень 2021 року. Крім цього, з 1 березня їхні пенсії також були проіндексовані.
Хто з «чорнобильців» має право на перерахунок пенсій з 1 січня 2021 року?
Перша категорія – одержувачі пенсій по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсія яким обчислюється з урахуванням пункту 9-1 Постанови № 1210, тобто із 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати.
Це особи, яким пенсія була призначена (перерахована) у 2019 або у 2020 роках.
Друга категорія – одержувачі пенсій у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсія яким обчислюється з урахуванням пункту 9-1 Постанови № 1210, тобто із 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати годувальника.
Це особи, яким пенсія була призначена (перерахована) у 2019 або у 2020 роках.
Детальну інформацію про механізм даного перерахунку можна дізнатися за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/kr/420442-pro-mehanizm-pererahunku-pensijnyh-vyplat-chornobyltsyam-z-1-sichnya-2021-roku/
В райдержадміністрації відбулась апаратна нарада
Вівторок, 02 березня 20211 березня 2021 року під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Юрія Коваля відбулась апаратна нарада, в якій взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Олександр Лисенко, працівники апарату та керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації.
У ході наради були обговорені питання життєдіяльності району на поточний тиждень та на найближчу перспективу.
На початку засідання Юрій Леонідович підбив підсумки стосовно реорганізації районних державних адміністрацій згідно нового адміністративно-територіального устрою в Україні. У результаті змін меж до складу Олександрійського району (із адміністративним центром у місті Олександрія) входять: Олександрійська міська, Пантаївська селищна, Приютівська селищна, Новопразька селищна, Попельнастівська сільська, Великоандрусівська сільська, Онуфріївська селищна, Петрівська селищна, Світловодська міська об’єднані територіальні громади.
На теперішній час райдержадміністрацією виконано значний обсяг робіт щодо початку роботи у нових умовах. Зокрема, затверджено нову структуру та граничну чисельність працівників районної державної адміністрації у кількості 106 штатних одиниць. Наразі працівники райдержадміністрації проводять роботу згідно затвердженого плану заходів з реорганізації районної державної адміністрації в Олександрійському районі.
Під час наради начальник відділу мобілізаційної та правоохоронної роботи апарату райдержадміністрації Анатолій Єрух зауважив на необхідності подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції до кінця березня 2021 року.
Ірина Кравчук, начальник відділу документообігу та контролю апарату райдержадміністрації звернула увагу присутніх на своєчасному виконанні термінів контрольних документів.
Начальник відділу управління персоналом апарату райдержадміністрації Олена Сєргєєва повідомила про те, що відповідно до Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року №640 новопризначеним працівникам райдержадміністрації необхідно розробити завдання і ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, а також долучитися державним службовцям до опанування цифрових навичок на онлайн-платформі з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», доступної в мережі Інтернет за посиланням: osvia.diia.gov.ua.
По завершенню апаратної наради першим заступником голови райдержадміністрації було надано ряд рекомендацій та доручень керівникам структурних підрозділів та звернуто увагу на їх повноваження, які покладені на них відповідно до чинного законодавства.
Хто з пенсіонерів Кіровоградщини і на скільки отримає більше після індексації пенсій?
Понеділок, 01 березня 2021Пенсіонери Кіровоградщини з нетерпінням чекають проведення індексації пенсій. А що таке «індексація»? Більшість вже чули про цифру в 11 % і самостійно обраховують свою пенсійну виплату – просто помноживши її на 11 %. Це хибний розрахунок!
Індексація – це збільшення не пенсії, це збільшення середньої заробітної плати, яка враховується для обчислення пенсії.
Законодавча база
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році” встановлено, що відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у 2021 році перерахунок пенсій проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.
Хто має право на підвищення?
Підвищення отримають такі категорії пенсіонерів:
1) одержувачі пенсій за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
2) одержувачі пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Для цих категорій пенсіонерів для перерахунку пенсій враховуватиметься збільшений на 11 % показник середній розмір заробітної плати:
4888,83 грн х 11 % = 5426,60 грн
3) одержувачі пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (пенсії чорнобильців, визначені в мінімальному розмірі, не перераховуються).
Для цієї категорії пенсіонерів для перерахунку пенсій враховуватиметься збільшений на 11 % показник середній розмір заробітної плати:
1206,25 грн х 11 % = 1338,94 грн.
Який очікувати розмір підвищення?
Мінімум – 100 гривень
У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Доплата до 2200 грн
Особам, у яких розмір пенсійної виплати відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” при наявності страхового стажу 35 років для чоловіків та 30 років для жінок не досягає 2200 грн, з 1 березня 2021 року надається щомісячна доплата до розміру пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Хто НЕ ОТРИМАЄ підвищення після індексації?
У деяких категорій пенсіонерів внаслідок проведеного перерахунку розмір пенсійних виплат не зміниться, зокрема, це ті, кому пенсія:
– призначена за «спецзаконами»;
– призначена після 01 січня 2019 року;
– обчислена без заробітної плати;
– встановлена у мінімальному розмірі за відсутності визначеного Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” необхідного страхового стажу,
– містить у своєму складі доплату до 40 % мінімальної заробітної плати (до 2400 грн) та при здійсненні індексації на суму підвищення зменшилась сума доплати, тобто відбувся перерозподіл складових в пенсійній виплаті.
До уваги пенсіонерів, які отримують «спецпенсії»!
У разі, якщо частина пенсії обчислена за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” перевищить розмір пенсії, обчислений за «спецзаконом», то такого пенсіонера буде автоматично з 01 березня 2021 року переведено на пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, оскільки її розмір більший.
Увага! Працює пряма телефонна «гаряча» лінія у березні 2021 року
Понеділок, 01 березня 2021У головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодня працює пряма телефонна «гаряча» лінія. Звертатись за телефоном (0522) 33-04-41. Щочетверга з 13.00 до 14.00 на телефонні дзвінки відповідають:
04 березня 2021 року – начальник управління пенсійного забезпечення Антоніна Володимирівна Торшина.
11 березня 2021 року – начальник управління контрольно – перевірочної роботи Світлана Володимирівна Кривенко.
18 березня 2021 року – заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян Володимир Іванович Іщенко.
25 березня 2021 року – начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Олена Миколаївна Пархоменко.
Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує про запровадження нового електронного сервісу «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС».
В межах нового електронного сервісу фізична особа - платник податків засобами Електронного кабінету зможе отримати у відповідь на запит відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчені кваліфікованою електронною печаткою ДПС.
Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків може бути сформований, починаючи з І кварталу 1998 року за будь-які п'ять років (запит формується поквартально, у зв'язку з чим загальна кількість кварталів, яка вказується в запиті, не повинна перевищувати 20 кварталів).
Електронний документ, засвідчений кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом паперового документа, виданого контролюючим органом.
Інструкція щодо дій користувача для отримання такого електронного документа знаходиться на офіційному вебпорталі ДПС за адресою: http://tax.gov.ua у приватній частині Електронного кабінету в розділі: Допомога / ЕК для громадян / Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Перевірити достовірність електронного документа можна через вебпортал Центрального засвідчувального органу в розділі: Довірчі послуги / Перевірити підпис за посиланням http://czo.gov.ua/verify. Одержувач документа отримує можливість ідентифікувати підписувача документа та перевірити цілісність електронного документа.
Відбулося засідання колегії райдержадміністрації
П'ятниця, 26 лютого 2021Сьогодні, 26 лютого 2021 року, відбулося планове засідання колегії Олександрійської районної державної адміністрації, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Коваль. У заході взяли участь голова районної ради Сергій Ракута, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Лисенко та керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації. Традиційно порядок денний засідання містив важливі для життя району та його жителів питання.
Першочергово члени колегії підсумували виконання місцевих бюджетів за 2020 рік та визначили завдання на 2021 рік, про що поінформувала присутніх начальник фінансового відділу райдержадміністрації Лілія Чернишова. За словами доповідачки, за 2020 рік зусилля органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування були сконцентровані на послідовній роботі щодо наповнення бюджетів усіх рівнів, виконання соціальних зобов’язань та інвестиційних проектів, вирішенні інших актуальних питань життєдіяльності району, завдань та заходів, визначених програмами економічного і соціального розвитку району.
У 2020 році передбачалось отримати доходів загального та спеціального фондів без урахування трансфертів з державного та інших місцевих бюджетів на суму 86845,5 тис. грн, фактично надійшло - 88281,1 тис. грн. Районний бюджет за доходами виконано на 101,8% (отримано 45343,3 тис. грн), у тому числі загальний фонд на 101,7 % (отримано 43259,5 тис. грн).
Вона повідомила, що до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло власних і закріплених доходів 85950,5 тис.грн (101,6% до уточненого плану), порівняно з відповідним періодом 2019 року надходження зросли на 6,0%. Надходження податку та збору на доходи фізичних осіб склали 43008,5 тис.грн (101,6% до плану). Приріст цього податку до відповідного періоду 2019 року склав 8,2% (3247,3 тис.грн). Надходження плати за землю за 12 місяців 2020 року складає 25408,7 тис.грн (99,3% до плану), що на 5,0% більше ніж у 2019 році.
З місцевих бюджетів Олександрійського району за 2020 рік проведено видатків на загальну суму 198424,5 тис.грн, у тому числі видатки загального фонду склали 182548,2 тис.грн, видатки спеціального фонду - 15876,3 тис.грн. З районного бюджету проведено видатків на загальну суму 153828,1 тис.грн, що складає 95,8% до запланованого обсягу на 2020 рік, у тому числі видатки загального фонду склали 144196,5 тис.грн, видатки спеціального фонду - 9631,6 тис.грн.
Переважна частина коштів місцевих бюджетів спрямована на соціально-культурну сферу та соціальний захист населення. В структурі видатків місцевих бюджетів за 2020 рік вони складають 150806,9 тис.грн., або 76,0% від загальної суми видатків по загальному та спеціальному фондах.
За 2020 рік на захищені видатки по місцевих бюджетах району спрямовано 143382,4 тис.грн (72,3% від загального обсягу видатків), з яких на заробітну плату з нарахуваннями 122582,9 тис.грн, енергоносії бюджетних установ – 9470,5 тис.грн, медикаменти – 120,2 тис.грн, харчування – 2880,2 тис.грн, соціальне забезпечення – 1536,0 тис.грн.
Підсумовуючи свій розлогий виступ, Лілія Володимирівна зауважила, що виконання місцевих бюджетів за 2020 рік здійснювалось в умовах продовження бюджетної децентралізації, реформ міжбюджетних відносин та запровадження карантину по всій території України. Не зважаючи на це досягнуто ряд позитивних результатів щодо виконання місцевих бюджетів, а саме:
- перевиконано заплановані обсяги власних і закріплених доходів на 1,6% та забезпечено їх приріст порівняно з 2019 роком на 6 %;
- у територіальному розрізі планові показники по власних і закріплених доходах загального фонду виконано майже всіма місцевими бюджетами району;
- станом на 01 січня 2021 року відсутня кредиторська заборгованість із виплати заробітної плати працівників бюджетних установ та за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги;
- у повному обсязі забезпечено виплату соціальних допомог окремим категоріям населення.
Наступним питанням члени колегії розглянули питання «Про підготовку та проведення в районі комплексу весняно-польових робіт 2021 року». Інформував з даного питання Олександр Ткаченко, начальник відділу агропромислового розвитку та екології райдержадміністрації. Як зазначив доповідач, всього під урожай 2021 року посіяно 88333 га озимих зернових культур, у тому числі: пшениці - 75240 га, ячменю - 12577 га, жита - 516 га, ріпаку - 10247 га. У співвідношенні до минулого року озимих зернових посіяно на 25 % більше. Крім того, планується підживлення озимих зернових на площі 88333 га та закриття вологи на площі 126990 га.
За словами доповідача, прогнозовані площі посівів ранніх культур під урожай 2021 року складуть 51192,3 га, в тому числі ярої пшениці – 150 га, ярого ячменю - 7822 га, кукурудзи на зерно - 38749,6 га, проса - 447 га, гречки - 269,5 га, гороху - 3632,2 га, вівса - 60 га, сорго - 62 га. У порівнянні з 2020 роком посів ярих зернових культур складає 88 %. Крім того, заплановано посіяти 75359 га технічних культур, у тому числі 4367 га цукрового буряка, 64466,2 га соняшнику, сої - 6526 га. Овоче-баштанних культур та картоплі - 12156,0 га.
Прогнозований валовий збір сільськогосподарських культур у 2021 році складе: озимої пшениці - 287417 т при урожайності 38,2 ц/га, озимого ячменю -36976 т при урожайності 29,4 ц/га, озимого ріпаку - 20197 т при урожайності 18,1 ц/га, кукурудзи на зерно - 325551 т при урожайності 43,2 ц/га, соняшнику -126998 т при урожайності 19,7 ц/га.
Порахували управлінці й прогноз – потребу в коштах на проведення комплексу весняно – польових робіт. Як зазначив Олександр Миколайович, ця сума складає 3081,7 тис.грн, з яких 2619,4 тис грн. - власні кошти, 462,25 тис.грн -банківські кредити. Станом на 26 лютого поточного року, вже освоєно 31% від запланованої суми.
Заслухавши інформацію Олександра Ткаченка, члени колегії ухвалили рішення, яким утворили районний штаб з підготовки та проведення комплексу весняно – польових робіт у 2021 році та затвердили відповідні заходи.
Розглядаючи кожне питання, перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Коваль та члени колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи. З кожного питання прийняті рішення.
Спорт
Агропромисловий комплекс
Економіка
Житлово-комунальне господарство
Освіта
Охорона здоров'я
23.04.2019
Імунопрофілактика - має знати кожен!
01.03.2019
Збережемо зір разом
01.03.2019
Що потрібно знати про глаукому
Пенсійне забезпечення
Соціальний захист
Помилка: не указаны статьи !