24 грудня відбулось останнє у поточному році засідання колегії райдержадміністрації, яке провів перший заступник голови Олександрійської районної державної адміністрації Юрій Коваль. У заході взяли участь голова районної ради Сергій Ракута, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Лисенко та керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації. На порядку денному засідання було два питання.
Першим члени колегії розглянули питання про хід виконання районного плану заходів з виконання у 2018-2021 роках Державної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року. Доповіла про це Оксана Гаркуша, головний спеціаліст служби у справах дітей районної державної адміністрації.
За її інформацією, на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 100 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на обліку з усиновлення – 64 дитини. Протягом звітного періоду 2020 року 14 дітей було поставлено на первинний облік в службі у справах дітей райдержадміністрації. З них - 4 дітей передано під опіку, 1 дитина знаходиться в будинку дитини, 9 дітей – в дитячому будинку «Перлинка». Крім того, протягом 2020 року 8 дітей усиновлено, із них 2 дітей – громадянами України, 5 дітей – громадянами США, 1 дитина – громадянами Італії; 4 дитини передано під опіку та піклування, 3 дітей влаштовано до прийомних сімей та 1 дитину повернуто в біологічну родину після поновлення матір’ю батьківських прав. Зазначено, що на обліку залишилося 24 дитини, які потребують влаштування до сімейних форм виховання, що складає 24 % від загальної кількості.
Службою у справах дітей райдержадміністрації ведеться облік дітей, які виховуються в сім’ях, що потрапили в складні життєві обставини. Станом на 16 грудня 2020 року в районі налічується 61 дитина, яка виховується у 18 сім’ях, а також проводиться відповідна робота щодо виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування. Оксана Миколаївна зазначила, що на звітну дату в зв’язку з неналежним виконанням батьками їх обов’язків, загрозою для життя та здоров’я дітей, покинутих, знайдених та вилучених із сім’ї – 11 дітей, з яких 2 дітей – в патронатній родині, 2 – в будинку дитини м. Кропивницький, 2 дітей повернуто до біологічної родини та 5 дітей влаштовано до дитячого будинку «Перлинка».
Під час розлогої доповіді зазначено, що у 2020 році за рахунок державної субвенції виділено кошти для придбання житла 3 особам з числа дітей, позбавлених батьківського піклування . Загалом у поточному році проведено 12 засідань Комісії з питань захисту прав дитини, за результатами яких оформлено протоколи та винесено відповідні рішення.
Заслухавши інформацію доповідачки, члени колегії своїм рішенням доручили службі у справах дітей райдержадміністрації продовжити роботу щодо забезпечення першочергово влаштування посиротілих дітей (дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) в сім’ї громадян України; постійно вживати вичерпних, попереджувальних заходів у роботі з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, для зниження рівня соціального сирітства. Рекомендовано також КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Олександрійської районної ради Кіровоградської області» здійснювати двічі на рік безкоштовне медичне обстеження дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах, сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу.
Наступним питанням колегія розглянула питання про стан виконання Закону України «Про охорону праці» на підприємствах, в установах та організаціях району. Інформувала з цього питання Інна Острівна, головний спеціаліст сектору з питань цивільного захисту та охорони праці райдержадміністрації. З метою реалізації положень статей 34 і 35 Закону України «Про охорону праці» та комплексу заходів щодо зниження рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності працівників, створення належних, безпечних і здорових умов праці на підприємствах, установах та організація усіх форм власності району щороку затверджується план першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру, основними завданнями якого є попередження травматизму на транспорті, загибелі людей від випадків отруєнь алкоголем та іншими отруйними речовинами, загибелі людей від пожеж та інших джерел вогню, загибелі людей на воді, загибелі людей від електричного струму, попередження самогубств та самоушкоджень, травмування і загибелі людей в наслідок випадкових падінь та попередження дитячого травматизму.
За інформацією доповідачки, сектором з питань цивільного захисту та охорони праці районної державної адміністрації спільно з ПП “Навчальним центром будинок науки і техніки” організовується та проводиться навчання з питань охорони праці керівників та спеціалістів сільськогосподарських підприємств, установ, організацій району. Так, станом на 15 грудня 2020 року пройшли навчання 80 осіб. Під час доповіді також йшлося про проведення роботи щодо організації взаємодії з Управління держпраці у Кіровоградській області та Олександрійським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Кіровоградській області та закладами охорони здоров'я. Для профілактики травматизму розробляються та впроваджуються заходи з охорони праці при проведенні сезонних польових робіт. З цією метою керівникам сільськогосподарських підприємств направляються листи «попередження», у яких на основі аналізу травматизму минулих років, надаються практичні рекомендації. Спеціалістам з охорони праці сільськогосподарських підприємств, установ і організацій району надаються рекомендації про визначення в колективних договорах і угодах усіх рівнів найважливіших питань запобігання аварійності, виробничому травматизму і професійних захворювань. На підприємствах району працівники регулярно проходять обов’язковий медичний огляд відповідно до затверджених графіків.
Розглянувши всі аспекти зазначеного питання, члени колегії прийняли рішення, яким визначили низку доручень сектору з питань цивільного захисту та охорони праці райдержадміністрації і рекомендацій сільським, селищним головам, керівникам підприємств, установ та організацій району.