Планове засідання колегії Олександрійської райдержадміністрації відбулося у п’ятницю, 29 травня. Провів його перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Коваль. На порядку денному засідання було два питання. Першим члени колегії розглянули проект рішення про виконання Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДУ в районі на період до 2020 року та плану заходів щодо її реалізації. Доповіли про це лікар-фтизіатр центральної районної лікарні Анна Мороз та районний лікар-інфекціоніст центральної районної лікарні Анатолій Цимбалістий. У своєму виступі доповідачі відзначили, що інфекційна та фтизіатрична служби КНП «Олександрійська ЦРЛ Олександрійської районної ради Кіровоградської області» повністю забезпечені кваліфікованими кадрами, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, ВІЛ – інфікованим хворим на СНІД, а також представникам груп підвищеного ризику щодо захворювання на туберкульоз та інфікування ВІЛ. З метою забезпечення виконання заходів протидії соціально небезпечним захворюванням, зокрема на боротьбу з епідеміями туберкульозу та ВІЛ інфекції/СНІДу, виконання програм замісної підтримувальної терапії, передбачених загальнодержавними програмами за кошти Державного бюджету закуплені швидкі тести для визначення ВІЛ – інфекції, гепатиту В і С на суму 477,74 грн., укомплектовані СНІД укладки.
За словами Анатолія Цимбалістого, на звітну дату на «Д» обліку у лікаря інфекціоніста центральної районної лікарні знаходиться 29 ВІЛ – інфікованих осіб та 42 хворих на СНІД. За перший квартал 2020 року профілактичні огляди пройшли 16 ВІЛ – інфікованих із 37 підлягаючих, що складає 43,24%.
Зауважено, що в КНП «Олександрійська ЦРЛ Олександрійської районної ради в Кіровоградській області» на базі КІЗ – кабінету функціонує кабінет «Довіра» з питань ВІЛ/СНІДу, на базі якого створені умови для проведення тестування за допомогою швидких тестів на ВІЛ і розповсюдження шприців та засобів контрацепції серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Так, протягом першого кварталу 2020 року було обстежено 315 осіб. Виявлено та підтверджено 8 випадків носійства ВІЛ – інфекції. Важливо, що при госпіталізації ВІЛ – інфікованих у відділення центральної районної лікарні забезпечується їх безоплатне «базове» лікування. При госпіталізації ВІЛ – інфікованих дітей забезпечується їхнє безоплатне лікування та дитяче харчування.
Що стосується захворюваності у районі на туберкульоз, то, як наголосила Анна Мороз, протягом першого кварталу 2020 року на це інфекційне захворювання захворіло 6 осіб. На диспансерному обліку в туб. кабінеті знаходиться всього 139 осіб. З них - 51 хворий з активним туберкульозом та 87 з неактивним туберкульозом. Обстежено на ВІЛ та активний туберкульоз амбулаторно та в стаціонарах 7 хворих. Наразі нових хворих немає. Взято на облік з активним туберкульозом в поєднанні з ВІЛ інфекцією1 хвора. Всього хворих, які перебувають на амбулаторно-контрольованому лікуванні з ко-інфекцію - 6 осіб.
Доповідачка зазначила, що за перший квартал 2020 року на проведення досліджень з діагностики туберкульозу витрачено 5,6 тис. грн за рахунок бюджетних коштів. З метою раннього виявлення туберкульозу в районі зроблено 5220 профоглядів. Флюорографічним обстеженням оглянуто 4334 особи. Туберкулінодіагностикою охоплено 888 дітей (100%).
Наступним питанням члени колегії розглянули результати проходження опалювального сезону 2019/2020 року та заходи з підготовки до опалювального сезону 2020/2021 року. Поінформував про це завідувач сектора містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури районної державної адміністрації Єгор Устенко. Він повідомив, що опалювальний сезон у проходив без значних ускладнень із дотриманням температурного режиму згідно санітарних норм.
Вчасно здійснювались ремонти приміщень, покрівель будівель, ревізії насосного та вентиляційного обладнання, поточні ремонтні роботи приміщень котелень, режимно-налагоджувальні роботи вугільних котлів, заміна вікон на енергозберігаючі склопакети в закладах соціальної сфери, тощо.
Дотримуючись вимог з енергозбереження, економно використовуючи енергоносії, завдяки теплій зимі та передчасному закінченню опалювального сезону, досягнуто економії паливно-енергетичних ресурсів: 46,6 тис. м.куб. газу; 133 тонн вугілля; 35,571 тис.кВт електроенергії.
За словами доповідача, з метою підготовки господарського комплексу району до опалювального сезону 2020/2021 року керівниками підприємств, установ та організацій розроблено та затверджено заходи з підготовки підпорядкованих закладів до наступного опалювального періоду.
Серед пріоритетних завдань: здійснення ремонту шкільної їдальні Червонокам’янського НВО; ремонт дахів та покрівель Новоселівського НВК; ремонтні роботи котельного та котельно-допоміжного обладнання, отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря в районних закладах освіти; ремонт фасаду Щасливського сільського будинку культури.
До початку опалювального сезону планується виконати ряд заходів на об’єктах житлово-комунального господарства та інфраструктури. На здійснення капітальних ремонтів вулиць і доріг населених пунктів в місцевих бюджетах передбачено 3 800 тис.грн, на проведення поточних ремонтів дорожнього покриття - 1 226,8 тис.грн. Крім того, заплановано виконання поточного ремонту окремих ділянок водогону.
З усіх розглянутих питань члени колегії ухвалили відповідні рішення.